2024.04.10

Kas yra tikrieji infraraudonųjų spindulių šildytuvai pagal DIN-EN IEC 60675-3?

IEC60675-3 yra naujas Tarptautinės elektrotechnikos komisijos standartas, apibrėžiantis tiesioginių elektrinių šildytuvų spinduliuotės efektyvumo matavimo kriterijus ir tai, kaip aukštai jis turi būti laikomas tikraisiais infraraudonųjų spindulių šildytuvais.

Pasak dr. Ing. Peter Kosack, “Leitfaden Infrarotheizung”, spinduliuotės efektyvumas rodo, kiek tiekiamos elektros energijos perduodama kaip infraraudonoji spinduliuotė į patalpos paviršius, ir tai yra svarbiausia kokybės savybė. Minimali vertė, kurią reikia pasiekti, yra 40 procentų. Pasiekus šią ribą, infraraudonųjų spindulių perduodama šiluma nusveria kiekvieno iš kitų dviejų šilumos perdavimo tipų, t. y., tiek konvekcijos, tiek šilumos laidumu perduodamą šilumą.

“Sundirect” bendradarbiavo su “TU Dresden”, kad išmatuotų spinduliuotės efektyvumą pagal IEC60675-3 standartą 2024 metų kovą. Šildymo plokštė buvo sumontuota lubose. Pasiektas spinduliuotės efektyvumas buvo 70,8%, o tai gerokai viršijo minimalius reikalavimus, nurodytus IEC60675-3 standarte.

Spinduliuotės efektyvumas yra viena iš svarbiausių infraraudonųjų spindulių šildytuvų kokybės charakteristikų.
Sundirect didžiuojasi išskirtiniu savo infraraudonųjų spindulių plokščių veikimu šiame bandyme, tuo dar kartą įrodydama savo gaminių kokybę.

 

2023.03.20

Kolegos kitoje Žemės pusėje rašo…

Infraraudonųjų spindulių šildymas – esmės aiškinimas.

Spinduliniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai veikia elektrą versdami spinduliuojančia šiluma. Infraraudonieji spinduliai yra elektromagnetinio spektro dalis. Teikiama šiluma tokia, kaip ir saulės.

Infraraudonieji spinduliai yra tiesioginis šilumos perteikimas bangos ilgiu, kurį efektyviausiai sugeria objektai ir žmonės (nešildykite oro!) Toks šildymas yra 100% saugus, sveikas, neleidžia kauptis drėgmei, tačiau neišsausina oro.

Spindulinis šildymas – tolygus šildymas.

Spinduliuojamos šilumos kokybė, palyginti su konvekcija, skiriasi iš esmės (pvz., šilumos siurbliai). Spinduliuojanti šiluma – tolygi. Konvekcinis šildymas sukelia oro srautus arba pučia orą, sukeldamas stratifikaciją, kuri sukuria grimzles ir netolygią šilumą.

Efektyvus namų šildymas.

Šilumos siurbliai pastaruoju metu buvo populiarūs dėl savo “paaukštintų” eksploatacinių savybių. Tačiau reikia būti atsargiems dėl to, kas reklamuojama!

Našumo įvertinimas vadinamas efektyviu našumu (COP), kai įvertinimas yra nustatomas. Tokie COP reitingai labai priklauso nuo eksploatavimo sąlygų. Infraraudonųjų spindulių šildymas įšildo paviršius, kurie tam tikrą ilgesnį laiką toliau palaiko ir skleidžia sukauptą šilumą, užtikrindamas savo aukštą COP našumą, kuris, mūsų manymu, yra lygus šilumos siurbliams, tačiau šilumos kokybės skirtumas yra reikšmingas.

Veidrodžiai be dryžių.

Kiekvienas apsilankymas vonioje bus be rūpesčių su vonios veidrodžiu-šildytuvu. Nereikės šluostyti veidrodžio prieš nusiskutant, darant makiažą ar ryškinant lūpų atspalvį. Vonios kambario veidrodžių aprasojimą šalinantys įrenginiai šildys jūsų vonios kambarį, o veidrodis bus “nesuteptas” ir be kondensato.

Veidrodis su apšvietimu vonios kambaryje nekels rūpesčių, nes nebereikės šluostyti veidrodžio, kai norėsite nusiskusti ar užtepti to gundančio lūpų atspalvio. Vonios veidrodžiai/demisteriai šildys jūsų vonios kambarį, be šešėlių apšvies veido sritį, o veidrodis bus be dėmių ir kondensato.

Sveikas šildymo sprendimas.

Šilumą spinduliuojanti plokštė sukuria sveiką ir gerą savijautą, kuo nepasižymi tradiciniai konvekciniai šildytuvai. Daugelis vartotojų infraraudonųjų spindulių šilumos poveikį lygina su saulės spindulių šiluma.
Spindulinis šildymas idealiai tinka namams, butams, kavinėms, restoranams, paslaugų/biurų patalpoms, miegamiesiems, prieškambariams, pagalbinėms patalpoms, ir atviroms vietoms. Lubose montuojamos infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės “Sundirect” sukuria tikslinį šildymą, kuris ilgiau palaiko kambarius šiltus ir mažesnes elektros energijos sąskaitas.

Ateities šildymas – patalpų šildymas naudojant spinduliuojančius tolimuosius infraraudonuosius spindulius, o ne šilumos siurblius, dujas ar kitas elektrinio šildymo formas. “Sundirect” spinduliuojantys šildytuvai užtikrina itin efektyvų, didelio našumo, galingą šildymą.
Įsivaizduokite, kad gyvenate ar dirbate erdvėje, kurioje jaučiate šiltą vasaros dieną viduje ir tai tikrai tiks ne tik jūsų sveikatai, bet ir kišenei.

Lauke ir/arba restorano valgomojo šiluma su elegancija

Pagrindinis “SC-Plus” serijos privalumas yra spinduliuojanti “nematoma šiluma”, o ne “akinimas” iš švytinčio kvarco ar halogeno kaitinimo elemento, iškreipiančio maisto spalvą.

“SC-Plus” valdymo sistema turi įmontuotą termostato imtuvą šildytuvo gale ir gali būti nuotoliu valdoma naudojant išmaniuosius termostatus: “Smart2.0”, “Smart2.0 Pro WiFi” ir “Smart Plug WiFi”. “SC-Plus” serijos valdymo funkcija leidžia juos prijungti prie bet kokios išmaniosios šildymo valdymo sistemos.

Parengta pagal: Oklando “The heating company”, Naujoji Zelandija viešą informaciją.

Kaip atskirti tikrąsias infraraudonųjų spindulių šildymo plokštes nuo kitų skydinių šildytuvų?

2020 m. vasario 26 d.

Vidinės infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės dabar Europoje yra populiarus šildymo būdas. Tačiau, kaip ir bet kurioje naujoje pramonės nišoje, atsiranda kopijuojančių protuolių, kurie parduoda elektrinius šildytuvus, atrodančius kaip infraraudonųjų spindulių skydiniai šildytuvai, bet iš tikrųjų jie nėra tikrieji infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Taigi, kaip atskirti tikrąsias infraraudonųjų spindulių šildymo plokštes nuo kitų šildytuvų.

Šiluminis laidis

Tikras infraraudonųjų spindulių šildymo skydas (plokštė) privalo turėti apie 1000–1200 W galios vienam kvadratiniam metrui šildytuvo šylančio paviršiaus. Rinkoje yra nemažai šildymo plokščių, kurios reklamuojamos kaip infraraudonųjų spindulių šildytuvai, tačiau iš tikrųjų tai yra hibridiniai šildytuvai arba konvekciniai. Pavyzdžiui, 40 x 100 cm dydžio šildytuvas, kurio galia apie 1000 W, beveik dvigubai viršija tikrojo infraraudonųjų spindulių šildytuvo galios tūrį. Realybėje tai yra hibridinis šildytuvas, turintis maždaug pusę infraraudonosios spinduliuotės ir pusę konvekcijos. Kai kurių elektrinių skydinių šildytuvų galios tankis yra dar didesnis.
Kaip pvz., 20 x 100 cm dydžio šildytuvas turi 2000 W galią. Jis turėtų būti žymimas kaip konvekcinis, o ne infraraudonųjų spindulių šildytuvas.

Paviršiaus temperatūra

Infraraudonųjų spindulių skydo paviršiaus temperatūra privalo būti bent 80–90 laipsnių, kad jis galėtų būti efektyvus. Jei paviršiaus temperatūra siekia tik 40-50 laipsnių, tai nėra tikrasis infraraudonųjų spindulių šildytuvas.

Izoliacijos lygis

Jei einate į “pasidaryk pats” rinką, galite lengvai rasti pigias anglies pluošto plokštes, kurių dydis gali būti įvairus. Pvz., dydis yra 60 x 60cm, o galia – 400-500W, taigi galios tūris atrodo diapazone. Tačiau tai nėra tikri infraraudonųjų spindulių šildytuvai, nes tų plokščių paviršiaus temperatūra yra tik apie 70 laipsnių. Dėl to, kad trūksta izoliacijos, šių plokščių nugarinės dallies temperatūra yra beveik tokia pati kaip ir priekinio paviršiaus. Todėl didžioji energijos dalis yra eikvojama šildant sieną – ne kambarį.

Storis

Infraraudonųjų spindulių plokščių šildytuvai paprastai būna maždaug 2 cm storio. Kartu su tvirtinimo laikikliu atstumas nuo šildytuvo priekinio paviršiaus iki sienos bus apie 4 – 5 cm. Daugumos kitų tipų skydinių šildytuvų tas pats atstumas bus apie 10 cm, nes oro cirkuliacijai (konvekcijai) jiems reikalingas didesnis oro tarpas.

Rekomenduojame: pirkdami elektrinius šildymo prietaisus, būtinai perskaitykite jų techninę charakteristiką. Pasitarkite su pardavimų konsultantu.

Įmonė “Inframeda” siūlo platų tikrųjų infraraudonųjų spindulių šildytuvų asortimentą, skirtą įvairioms reikmėms: nuo miegamojo ir vonios kambario šildymo iki gyvenamųjų, komercinių, viešbučių, kavinių bei kitų patalpų šildymo.
Visada išsirinksite sau tinkamą!
Apžvelkite visą tikrųjų infraraudonųjų spindulių šildytuvų asortimentą: Inframeda

Spindulinis šildymas Sundirect plokštėmis, tai…

TAUPŲ, SAUGU, EKOLOGIŠKA, SVEIKA…
Tai tikrasis spindulinis šildymas. Tai plokštės, kurios išskiria labai didelį šilumos kiekį spindulinės šilumos pavidalu. Tai yra ta pati šiluma ir toks pat bangos ilgis, kaip ir sveikiausi saulės spinduliai. Infraraudonųjų spindulių, teisingiau vadinti – spindulinio šildymo plokštės, tiesiogiai šildo objektus ir neeikvoja energijos oro šildymui. Dėl to, tik įjungus, mes iškart jaučiame sklindančią šilumą, kuri per tam tikrą laiką sveika ir labai malonia šiluma užpildys kiekvieną jūsų patalpos kampelį. Plokštė šilumą spinduliuoja maždaug 160º kampu, tačiau dalis nuo objektų atspindėtos šilumos keičia kryptį ir taip sušildo kitus patalpoje esančius objektus, kurie tiesiogiai nepateko į plokštės pirminį šilumos spinduliavimo lauką, pvz., lubos. Spindulinė šiluma visiškai atitinka šviesos pasiskirstymo patalpoje fizikinius principus. Atkreipkite dėmesį į elektros lemputės šviesos pasiskirstymą patalpoje. Kuo daugiau skirtingose patalpos vietose švies lempučių, tuo apšvietimas bus tolygesnis. Tas pats ir su spindulinio šildymo plokštėmis.
ENERGIJOS TAUPYMAS. Spinduliniai šildytuvai tiesiogiai šildo bet kuriuos objektus ar kūnus, esančius “apšvietimo” zonoje. Šiluma, sukaupta lubose, sienose, grindyse, balduose ir daiktuose, tarytum sukaupta kondensatoriuje, yra stabili, išsilaiko daug ilgesnį laiką, dėl to greitai kompensuojami šilto oro praradimai darinėjant duris, langus, vėdinant patalpas ir pan. Todėl efektyviau išsaugoma bei pigiau (per trumpesnį laiką) atstatoma šiluma lyginant su konvekciniu patalpos šildymo principu. Lubinė spindulinio šildymo sistema yra efektyviausia, nes “apšviečia” didžiausią patalpoje esančių paviršių plotą. Paprastai rinkoje esančios spindulinės plokštės spinduliuoja tik iki 65 % šilumos.”Sundirect” spinduliuoja 8 % spindulinės energijos daugiau.
– Grindinio šildymo sistemos šilumos laidumo būdu perduoda tik 30-40 % energijos.
– Sieninės plokštės, pvz., akmens, keraminiai ir kt. pusiau spinduliniai sieniniai šildymo prietaisai – apie 30-60 % šilumos atiduoda spinduliavimu, priklausomai nuo jų tipo ir gamintojo, kita dalis – konvekcija.
Išvada: spindulinio šildymo plokštės “Sundirect” – efektyviausios naudojant aukštos kokybės termoreguliatorius “Smart 2 .0”, “Smart 2.0 Pro WiFi” ar “Smart Plug WiFi”. Pasiekus nustatytą temperatūrą patalpoje, šildymas išsijungs ir toliau, termoreguliatoriaus pagalba, palaikys nustatytą temperatūrą 0,5ºC tikslumu. Spindulinio šildymo taupumo paslaptis ir yra tame, kad atvėsus patalpai 0,5ºC laipsnio, ją atstatyti iki reikiamos temperatūros yra sunaudojama labai nedaug energijos. Kuo rečiau reikės atstatinėti norimą temperatūrą, tuo šildymo išlaidos bus mažesnės, o tai tiesiogiai priklauso nuo pastato energinio naudingumo klasės.

Pvz., pastato energinio naudingumo klasė A+, oro temperatūra lauke – 3ºC šalčio, palaikoma temperatūra kambaryje +21ºC
oRemiantis šia sąlyga, atliekame skaičiavimą – šildymo sistema “Sundirect” per parą, temperatūros patalpoje +21ºC palaikymui, elektros energiją vartos vos 2,5 valandos.
Paskaičiuokime 80 kv.m patalpos šildymo išlaidas mėnesiui nustačius +21ºC temperatūrą:
– elektros poreikis šildymui – 4 kW/h
– suminis šildymo laikas per parą ∼ 2,5 val.
– 4 kW x 2,5 val. = 10 kWh
– 10 kWh x 30,4 paros = 304 kWh/1 mėn. Keičiantis lauko temperatūrai arba pakeitus vidaus temperatūros nustatymus, keisis suminis šildymo laikas. Keisis ir išlaidos.
EKOLOGIŠKAS ŠILDYMAS.
Sundirect Technology Ltd. gerbia tarptautinę aplinkos apsaugos politiką, gamyboje naudodama tik medžiagas, kurios yra be švino (ROHS, REACH sertifikatas) .
Rekomenduojame mūsų klientams naudoti infraraudonųjų spindulių spindulinius šildytuvus “Sundirect” kartu su saulės ar vėjo elektrą generuojančiomis sistemomis ir taip aktyviai prisidėti prie ekologiškesnės visuomenės.
Pagal gamintojo pateiktą ir kitą viešą informaciją ruošė: “Inframeda”.

Spindulinio šildymo galimybės

Nors jau daugybė skirtingų dydžių ir paskirties objektų Europoje, JAV, Azijoje bei Afrikoje yra šildomi Sundirect plokštėmis, tačiau Lietuvoje dar yra užkietėjusių pesimistų, kurie tiesiog nesupranta, todėl ir nepasitiki šio šilumos perteikimo būdo efektyvumo. Noriu pateikti pavyzdį, kaip Europoje rimtai žiūrima į spindulinio šildymo sistemas, nes tai – ateities šildymas, nes tai – iš gamtos. Žemiau pateikiu pavyzdį, kuriame medinis pastatas išskirtinai šildomas tik Sundirect plokštėmis. Tai kurortinio miestelio Ehrwald privatus viešbutis Alpių kalnuose Austrijoje.
Būdama “Sundirect Infrared Heater” bendrovės oficiali produkcijos platintoja Lietuvoje įm.” Inframeda” su pasididžiavimu pristato Jums trumpą informaciją apie iki šiol stambiausią Europoje Sundirect Technology Ltd. įgyvendintą projektą ir įrenginių specifikaciją:

Individualus projektas Austrijoje:
Specifikacija:
– plokštės IC400-Plus – 43 vnt.
– plokštės IC700-Plus – 119 vnt.
– plokštės IC900-Plius – 39 vnt.
– ypatinga (architekto parinkta) specifinė spalva RAL 7021
– termoreguliatoriai Smart 1.0 Pro – 138 vnt.

Visa šildymo sistema šildo 1700 kvadratinių metrų plotą pastate, esančiame Ehrwald miestelyje, Austrijoje.

      

Spindulinio šildymo nauda

Pvz., 100 kv.m. A++ energijos naudingumo klasės pašildymui suvartojama apie 360 kWh elektros energijos, tuo tarpu F klasės – apie 1300 kWh /1 mėn.
Turint savo ar nutolusią saulės ar vėjo jėgainę, toks šildymas, išlaidų atžvilgiu, taps “nepadoriai” pigus, pigesnis nei šildymas malkomis, o investicija į jėgainę atsipirks 2 kartus greičiau.
Energijos naudojimo efektyvumas – daugiau kaip 98%.
Skaičiuojamas darbo resursas – 100.000 val. arba 40-50 šildymo sezonų kaitos ciklų.

Gamintojas suteikia 5-erių metų garantinį laikotarpį plokštėms ir 2-ejų metų garantiją skaitmeniniams valdymo prietaisams.
Galingi SC serijos lauko/vidaus šildytuvai tinka balkonui, terasai ar pokylių patalpai, kur reikia saugaus, sveiko, tačiau greito įšilimo. Išmanioji valdymo sistema “Smart 2.0”, “Smart 2.0 Pro WiF” ar “Smart Plug WiFi” įgalina šildymą patalpose valdyti savo nuožiūra. Įdiegus programėlę nuotoliniu būdu, valdysite šildymą, ir ne tik, iš bet kurio “iOS” ar “Android” įrenginio.
IC Plus serijos plokštės visiškai atitinka ES ErP reglamentą LOT20 (Ekologinio projektavimo direktyvą).

Atkreipkite dėmesį, kad naudojant Sundirect Plus serijos plokštes Jums nebebus reikalingas grindinis šildymas nei vaikų, nei vonios ar kitose patalpose, kur planavote tokį šildymą įrengti. Kaip tai veikia? Tarkime, jūsų kambarys – 20 kv.m svetainė, kurioje yra sofa, stalas su kėdėmis, komoda ir dar keli baldai. Sumontuotos dvi plokštės lubose. Termostatas nustatytas 22 C laipsnių, tokiu atveju, grindys, esančios po šildymo plokštėmis, pasieks 23-24 C laipsnius, matuojant į šonus, toliau nuo centro, bus 22 C laipsniai, po stalu – 18, o po komoda gal tik kokie 15 laipsnių. Jei grindys turės tinkamą izoliaciją, po kelių parų grindų paviršiaus temperatūra susilygins visoje patalpoje ir bus 22 C laipsnių. Grindų temperatūra visada liks šiek tiek aukštesnė tik po IRS plokšte. Taigi, tikslas pasiektas, grindys šiltos, o sveika, nepakartojamai maloni šiluma visame name džiugins Jus ir Jūsų artimuosius.

Perkant plokštes buto, namo ar administracinės paskirties patalpų šildymui, minimali investicija šildymo įrangai – nuo 30Eur/1kv.m. Lyginant su kitomis šildymo technologijomis, Jūs sutaupysite tikrai nemažus finansinius išteklius, kuriuos galėsite investuoti į pastato vėdinimą, įrengiant vėdinimą su rekuperacija ar natūralią ventiliacijos sistemą, pvz., kanalinę pašildymo/vėsinimo sistemą.