2023.03.20

Kolegos kitoje Žemės pusėje rašo…

Infraraudonųjų spindulių šildymas – esmės aiškinimas.

Spinduliniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai veikia elektrą versdami spinduliuojančia šiluma. Infraraudonieji spinduliai yra elektromagnetinio spektro dalis. Teikiama šiluma tokia, kaip ir saulės.

Infraraudonieji spinduliai yra tiesioginis šilumos perteikimas bangos ilgiu, kurį efektyviausiai sugeria objektai ir žmonės (nešildykite oro!) Toks šildymas yra 100% saugus, sveikas, neleidžia kauptis drėgmei, tačiau neišsausina oro.

Spindulinis šildymas – tolygus šildymas.

Spinduliuojamos šilumos kokybė, palyginti su konvekcija, skiriasi iš esmės (pvz., šilumos siurbliai). Spinduliuojanti šiluma – tolygi. Konvekcinis šildymas sukelia oro srautus arba pučia orą, sukeldamas stratifikaciją, kuri sukuria grimzles ir netolygią šilumą.

Efektyvus namų šildymas.

Šilumos siurbliai pastaruoju metu buvo populiarūs dėl savo “paaukštintų” eksploatacinių savybių. Tačiau reikia būti atsargiems dėl to, kas reklamuojama!

Našumo įvertinimas vadinamas efektyviu našumu (COP), kai įvertinimas yra nustatomas. Tokie COP reitingai labai priklauso nuo eksploatavimo sąlygų. Infraraudonųjų spindulių šildymas įšildo paviršius, kurie tam tikrą ilgesnį laiką toliau palaiko ir skleidžia sukauptą šilumą, užtikrindamas savo aukštą COP našumą, kuris, mūsų manymu, yra lygus šilumos siurbliams, tačiau šilumos kokybės skirtumas yra reikšmingas.

Veidrodžiai be dryžių.

Kiekvienas apsilankymas vonioje bus be rūpesčių su vonios veidrodžiu-šildytuvu. Nereikės šluostyti veidrodžio prieš nusiskutant, darant makiažą ar ryškinant lūpų atspalvį. Vonios kambario veidrodžių aprasojimą šalinantys įrenginiai šildys jūsų vonios kambarį, o veidrodis bus “nesuteptas” ir be kondensato.

Veidrodis su apšvietimu vonios kambaryje nekels rūpesčių, nes nebereikės šluostyti veidrodžio, kai norėsite nusiskusti ar užtepti to gundančio lūpų atspalvio. Vonios veidrodžiai/demisteriai šildys jūsų vonios kambarį, be šešėlių apšvies veido sritį, o veidrodis bus be dėmių ir kondensato.

Sveikas šildymo sprendimas.

Šilumą spinduliuojanti plokštė sukuria sveikos ir geros savijautos jausmą, kurio negali pasiūlyti tradiciniai konvekciniai šildytuvai. Daugelis vartotojų infraraudonųjų spindulių šilumos poveikį lygina su saulės spindulių šiluma.
Spindulinis šildymas idealiai tinka namams, butams, kavinėms, restoranams, paslaugų/biurų patalpoms, miegamiesiems, prieškambariams, pagalbinėms patalpoms, ir atviroms vietoms. Lubose montuojamos infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės “Sundirect” sukuria tikslinį šildymą, kuris ilgiau palaiko kambarius šiltus ir mažesnes elektros energijos sąskaitas.

Ateities šildymas – patalpų šildymas naudojant spinduliuojančius tolimuosius infraraudonuosius spindulius, o ne šilumos siurblius, dujas ar kitas elektrinio šildymo formas. “Sundirect” spinduliuojantys šildytuvai užtikrina itin efektyvų, didelio našumo, galingą šildymą.
Įsivaizduokite, kad gyvenate ir dirbate erdvėje, kuri atneša šiltą lauko dieną viduje ir puikiai tinka ne tik jūsų sveikatai, bet ir kišenei.

Lauke ir/arba restorano valgomojo šiluma su elegancija

Pagrindinis “SC-Plus” serijos privalumas yra spinduliuojanti “nematoma šiluma”, o ne “akinimas” iš švytinčio kvarco ar halogeno kaitinimo elemento, iškreipiančio maisto spalvą.

“SC-Plus” valdymo sistema turi įmontuotą termostato imtuvą šildytuvo gale ir gali būti belaidžiu būdu valdoma naudojant išmaniuosius termostatus: “Smart1.0”, “Smart1.0 Pro” ir “Smart Plug”. “SC-Plus” serijos valdymo funkcija leidžia juos prijungti prie bet kokios išmaniosios šildymo valdymo sistemos.

Parengta pagal: Oklando “The heating company”, Naujoji Zelandija viešą informaciją.

Kaip atskirti tikras infraraudonųjų spindulių šildymo plokštes nuo kitų skydinių šildytuvų?

2020 m. vasario 26 d . “Sundirect”

Vidinės infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės dabar Europoje yra populiarus šildymo būdas. Tačiau, kaip ir bet kurioje naujoje pramonės nišoje, atsiranda kopijuojančių protuolių, kurie parduoda elektrinius šildytuvus, atrodančius kaip infraraudonųjų spindulių skydiniai šildytuvai, bet iš tikrųjų jie nėra tikrieji infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Taigi, kaip atskirti tikras infraraudonųjų spindulių šildymo plokštes nuo kitų skydinių šildytuvų.

Šiluminis laidis

Tikras infraraudonųjų spindulių šildymo skydas (plokštė) privalo turėti apie 1000–1200 W galios vienam kvadratiniam metrui šildytuvo šylančio paviršiaus. Rinkoje yra nemažai šildymo plokščių, kurios reklamuojamos kaip infraraudonųjų spindulių šildytuvai, tačiau iš tikrųjų tai yra hibridiniai šildytuvai arba konvekciniai. Pavyzdžiui, 40 x 100 cm dydžio šildytuvas, kurio galia apie 1000 W, beveik dvigubai viršija tikrojo infraraudonųjų spindulių šildytuvo galios tūrį. Realybėje tai yra hibridinis šildytuvas, turintis maždaug pusę infraraudonosios spinduliuotės ir pusę konvekcijos. Kai kurių elektrinių skydinių šildytuvų galios tankis yra dar didesnis.
Kaip  pvz., 20 x 100 cm  dydžio  šildytuvas turi  2000 W  galią. Jis turėtų būti žymimas kaip konvekcinis, o ne infraraudonųjų spindulių šildytuvas.

Paviršiaus temperatūra

Infraraudonųjų spindulių skydo paviršiaus temperatūra privalo būti bent 80–90 laipsnių, kad jis galėtų būti efektyvus. Jei paviršiaus temperatūra siekia tik 40-50 laipsnių, tai nėra tikrasis infraraudonųjų spindulių šildytuvas.

Izoliacijos lygis

Jei einate į „pasidaryk pats“ rinką, galite lengvai rasti pigias anglies pluošto plokštes, kurių dydis gali būti ivairus. Pvz., dydis yra 60 x 60cm, o galia –  400-500W, taigi galios tūris atrodo diapazone. Tačiau tai nėra tikri infraraudonųjų spindulių šildytuvai nes tų plokščių paviršiaus temperatūra yra tik apie 70 laipsnių. Dėl to, kad trūksta izoliacijos, šių plokščių nugarinės dallies temperatūra yra beveik tokia pati kaip ir priekinio paviršiaus. Todėl didžioji energijos dalis yra eikvojama šildant sieną – ne kambarį.

Storis

Infraraudonųjų spindulių plokščių šildytuvai paprastai būna maždaug 2 cm storio. Kartu su tvirtinimo laikikliu atstumas nuo šildytuvo priekinio paviršiaus iki sienos bus apie 4 – 5 cm.
Daugumos kitų tipų skydinių šildytuvų tas pats atstumas bus apie 10 cm, nes  oro cirkuliacijai (konvekcijai) jiems reikalingas didesnis oro tarpas.

Rekomenduojame: pirkdami elektrinius šildymo prietaisus, būtinai perskaitykite jų techninę charakteristiką. Pasitarkite su pardavimų konsultantu.

Įmonė „Inframeda“ siūlo platų tikrųjų infraraudonųjų spindulių šildytuvų asortimentą, skirtą įvairioms reikmėms: nuo miegamojo ir vonios kambario šildymo iki gyvenamųjų, komercinių, viešbučių, kavinių bei kitų patalpų šildymui.
Visada išsirinksite sau tinkamą!
Apžvelkite visą tikrųjų infraraudonųjų spindulių šildytuvų asortimentą: Inframeda

Spindulinis šildymas Sundirect plokštėmis, tai…

… TAUPU, SAUGU, KOKYBĖ, PRESTIŽAS.
Tai tikrasis spindulinis šildymas. Tai plokštės, kurios išskiria labai didelį šilumos kiekį spindulinės šilumos pavidalu. Tai yra ta pati šiluma ir toks pat bangos ilgis, kaip ir sveikiausi saulės spinduliai. Infraraudonųjų spindulių, teisingiau vadinti – spindulinio šildymo plokštės, tiesiogiai šildo objektus ir neeikvoja energijos oro šildymui. Dėl to, tik įjungus, mes iš karto jaučiame sklindančią šilumą, kuri per tam tikrą laiką sveika ir labai malonia šiluma užpildys kiekvieną jūsų patalpos kampelį. Plokštė šilumą spinduliuoja maždaug 160º kampu, tačiau dalis nuo objektų atspindėtos šilumos keičia kryptį ir taip sušildo kitus patalpoje esančius objektus, kurie tiesiogiai nepateko į plokštės pirminį šilumos spinduliavimo lauką, pvz., lubos. Spindulinė šiluma visiškai atitinka šviesos pasiskirstymo patalpoje fizikinius principus. Atkreipkite dėmesį į elektros lemputės šviesos pasiskirstymą patalpoje. Kuo daugiau skirtingose patalpos vietose švies lempučių, tuo apšvietimas bus tolygesnis. Tas pats ir su spindulinio šildymo plokštėmis.
ENERGIJOS TAUPYMAS. Spinduliniai šildytuvai tiesiogiai šildo bet kuriuos objektus ar kūnus, esančius “apšvietimo” zonoje. Šiluma, sukaupta lubose, sienose, grindyse, balduose ir daiktuose, tarytum sukaupta kondensatoriuje, yra stabili, išsilaiko daug ilgesnį laiką, dėl to greitai kompensuojami šilto oro praradimai darinėjant duris, langus, vėdinant patalpas ir pan. Todėl efektyviau išsaugoma bei pigiau (per trumpesnį laiką) atstatoma šiluma lyginant su konvekciniu patalpos šildymo principu. Lubinė spindulinio šildymo sistema yra efektyviausia, nes “apšviečia” didžiausią patalpoje esančių paviršių plotą. Paprastai rinkoje esančios spindulinės plokštės atiduoda 70- 75 % šilumos spinduliavimu:
– “Sundirect” spinduliuoja 7-8 % spindulinės energijos daugiau.
– Grindinio šildymo sistemos atiduoda tik 30 – 40 % energijos spinduliavimo pavidalu, o kita dalis – konvekcija.
– Sieninės plokštės, pvz., akmens, keramikiniai ir kt. pusiau spinduliniai sieniniai šildymo prietaisai – apie 30-60 % šilumos atiduoda spinduliavimu, priklausomai nuo jų tipo ir gamintojo, kita dalis – konvekcija.
Išvada: spindulinio šildymo plokštės – efektyviausios. “Sundirect”…
Naudojant, aukštos kokybės termoreguliatorius “Smart 1.0” arba “Smart 1.0 Pro”, pasiekus užduotą patalpos temperatūrą, šildymas išsijungs, bet ir toliau tęsis, termoreguliatoriaus pagalba palaikant nustatytą patalpos temperatūrą 0,5ºC tikslumu. Spindulinio šildymo taupumo paslaptis ir yra tame, kad, atvėsus patalpai 0,5ºC laipsnio, ją atstatyti iki reikiamos temperatūros yra sunaudojama labai nedaug energijos. Ir kuo rečiau reikės atstatinėti norimą temperatūrą, tuo šildymo išlaidos bus mažesnės, o tai tiesiogiai priklauso nuo pastato šiluminio naudingumo klasės.

Pvz.,pastatas A+ klasės, oro temperatūra lauke – 3ºC šalčio, kambario+21ºC
Remiantis šia sąlyga, atliekame skaičiavimą – šildymo sistema “Sundirect” per parą, temperatūros patalpoje +21ºC palaikymui/atstatymui, elektros energiją vartos vos 2,5 valandas.
Paskaičiuokime 80 kv. m patalpos šildymo išlaidas mėnesiui nustačius+21ºC:
– elektros poreikis šildymui – 4 kW/h
– suminis šildymo laikas per parą ∼ 2,5 val.
– 4 kW x 2,5 val. = 10 kWh
– 10 kW x 30,4 paros = 304 kW/1 mėn.
Keičiantis lauko temperatūrai arba pakeitus vidaus temperatūros parodymus, keisis suminis šildymo laikas. Keisis ir išlaidos.
EKOLOGIŠKAS ŠILDYMAS.
SUNDIRECT gerbia tarptautinę aplinkos apsaugos politiką, naudodama visas medžiagas, kurios yra be švino (ROHS, REACH sertifikatas).
Įmonė INFRAMEDA labai rekomenduoja mūsų klientams naudoti infraraudonųjų spindulių spindulinius šildytuvus “Sundirect” kartu su saulės ar vėjo elektrą generuojančiomis sistemomis ir taip aktyviai prisidėti prie ekologiškesnės visuomenės.
Pagal gamintojo pateiktą ir kitą viešą informaciją ruošė: “Inframeda”.

Spindulinio šildymo galimybės

Nors jau daugybė skirtingų dydžių ir paskirties objektų Europoje, JAV, Azijoje bei Afrikoje yra šildomi Sundirect plokštėmis, tačiau Lietuvoje dar yra užkietėjusių pesimistų, kurie tiesiog nesupranta ir nepasitiki šio šilumos perteikimo fizikos ir efektyvumo. Noriu pateikti pavyzdį, kaip Europoje rimtai žiūrima į spindulinio šildymo sistemas, nes tai – ateities šildymas, nes tai – iš gamtos. Žemiau pateikiu pavyzdį, kuriame medinis pastatas išskirtinai šildomas tik Sundirect plokštėmis. Tai kurortinio miestelio Ehrwald privatus viešbutis Austrijos kalnuose.
Būdama “Sundirect Infrared Heater” bendrovės oficiali produkcijos platintoja Lietuvoje Įm.”Inframeda” su pasididžiavimu pristato Jums trumpą informaciją apie iki šiol stambiausią Europoje Sundirect Technology Ltd. įgyvendintą projektą su įrenginių specifikacija:

Individualus projektas Austrijoje:
Specifikacija:
– plokštės IC400-Plus – 43 vnt.
– plokštės IC700-Plus – 119 vnt.
– plokštės IC900-Plius – 39 vnt.
– ypatinga (architekto parinkta) specifinė spalva RAL 7021
– termoreguliatoriai Smart 1.0 Pro – 138 vnt.

Visa šildymo sistema šildo 1700 kvadratinių metrų plotą pastate, esančiame Ehrwald miestelyje, Austrijoje.

      

Spindulinio šildymo nauda

Dažnai užduodamas klausimas: ar šildymas infraraudonaisiais spinduliais kenkia sveikatai? Prisiminkite, kad visa šiluma yra elektromagnetinis spinduliavimas IR spindulių diapazone. Infraraudonųjų spindulių spektras yra skirstomas į tris diapazonus: A, B ir C.

A diapazonui priskiriamas bangos ilgis – 0,76-1,5 µm (kenksmingos sąlygos būnant ilgesnį laiką, svaigsta galva, sukelia mieguistumą, matoma ryški raudona spalva).

B diapazonui – 1,5-5,6 µm (nekenkia sveikatai, mažai arba visai nešviečia).

C diapazonui – 5,6 – 1000 µm (naudinga sveikatai).

Atsakymas: žmogaus kūno skleidžiamos šilumos bangos ilgio vidurkis – 9,44 µm (C diapazonas). „Sundirect“ šildymo plokštės šildo C diapazone, o skleidžiamos šilumos bangos ilgis yra 8-15 µm. Spręskite patys!

Natūralaus šildymo plokštės “Sundirect” – prestižas, kokybė, patikimumas!
Platus spindulinių šildytuvų pasirinkimas. Patogus ir ekonomiškas šildymas elektra. Spindulinės plokštės butui, namui, biurui, gamybinėms patalpoms. Šildantys veidrodžiai, stiklinės šildymo plokštės. 3D akmens paviršiaus plokštė, rankšluosčių džiovintuvai-šildytuvai vonios kambariui su WiFi valdymo funkcija ir be jos.

1 kv.m A+, A, D klasės namo šildymas kainuoja 0,40–1,70 Eur/mėn.!
Jei pastatysite savo saulės ar vėjo jėgainę, toks šildymas, išlaidų atžvilgiu, taps “nepadoriai” pigus, pigesnis nei šildymas malkomis, o investicija į jėgainę atsipirks 2-3 kartus greičiau.
Energijos naudojimo efektyvumas – daugiau kaip 98%.
Skaičiuojamas darbo resursas – 100.000 val. arba 40-50 šildymo sezonų kaitos ciklų.
Gamintojas suteikia 5-erių metų garantinį laikotarpį plokštėms ir 2-ejų metų garantiją elektroniniams valdymo prietaisams.
Galingi lauko šildytuvai OC ir SC – balkonui, terasai ar patalpai, kur reikia saugaus, sveiko, tačiau greito įšilimo.
Išmanioji valdymo sistema “Smart 1.0” ir “Smart 1.0 Pro” įgalina valdyti šildymą visose namo patalpose. Įdiegus „Sundirect“ programėlę nuotoliniu būdu, valdysite šildymą, ir ne tik, iš bet kurio „iOS“ ar „Android“ įrenginio.
IC Plus serijos plokštės visiškai atitinka ES ErP reglamentą LOT20 (Ekologinio projektavimo direktyvą). Savo imtuve taip pat siūlome turėti režimą, kuris leidžia prisijungti prie savo pastatų valdymo sistemų, jei tokios yra.

Atkreipkite dėmesį, kad naudojant Sundirect Plus serijos plokštes Jums nebebus reikalingas grindinis šildymas nei vaikų, nei vonios ar kitose patalpose, kur planavote tokį šildymą įrengti. Kaip tai veikia? Tarkime, jūsų kambarys – 20 kv.m svetainė, kurioje yra sofa, stalas su kėdėmis, komoda ir dar keli baldai. Sumontuotos dvi plokštės lubose. Termostatas nustatytas 22 C laipsnių, tokiu atveju, grindys, esančios po šildymo plokštėmis, pasieks 23 – 24 C laipsnius, matuojant į šonus, toliau nuo centro, bus 22 C laipsniai, po stalu – 18, o po komoda gal tik kokie 10-15 laipsnių. Jei grindys turės tinkamą izoliaciją, po kelių parų grindų paviršiaus temperatūra susilygins visoje patalpoje ir bus 22 C laipsnių. Grindų temperatūra visada liks šiek tiek aukštesnė tik po IRS plokšte. Taigi, tikslas pasiektas, grindys šiltos, o sveika, nepakartojamai maloni šiluma visame name džiugins Jus ir Jūsų artimuosius.

Perkant plokštes buto, namo ar administracinės paskirties patalpų šildymui, minimali investicija šildymo įrangai – nuo 26 Eur/1kv.m. Lyginant su kitomis šildymo technologijomis, Jūs sutaupysite tikrai nemažus finansinius išteklius, kuriuos galėsite investuoti į pastato vėdinimą, įrengiant vėdinimą su rekuperacija ar natūraliomis ventiliacijos sistemomis, pvz., oras-žemė-pastatas-oras.