Spinduliniai šildytuvai ir saulės energija

Spinduliniai šildytuvai ir saulės energija. Ar tvarus šildymas elektra iš tiesų įmanomas?

Elektros naudojimas šildymui ilgą laiką buvo neefektyvus ir brangus. Tačiau atsinaujinančių energijos šaltinių dėka tampa prasminga pakeisti iškastinį kurą ir pakeisti būdus, kuriais mes šildome namus. Saulės energijos, baterijų ir aukštųjų technologijų spindulinių šildytuvų derinys yra efektyvi energijos vartojimo sistema.

Nors mes jau bandome pakeisti anglies dvideginį išmetančius automobilius elektra varomaisiais automobiliais, šildymo srityje mes vis dar laikomės senųjų būdų. Daugelis teigia, kad šildymas elektra yra per brangus, todėl mes naudojame iškastinį kurą. Tačiau, didėjant paklausai, brangsta iškastinis kuras. Taigi, šildymas, naudojant spindulinius šildytuvus ir atsinaujinančią energiją, yra tikroji alternatyva.

 

Kaip galime įgyvendinti tvarios energijos koncepciją su spinduliniais šildytuvais?

Spinduliniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai “Sundirect” veikia elektrą versdami spinduliuojančia šiluma. Infraraudonieji spinduliai yra elektromagnetinio spektro dalis. Teikiama šiluma – tokia, kaip ir saulės. Infraraudonieji spinduliai yra tiesioginis šilumos perteikimas bangos ilgiu, kurį efektyviausiai sugeria objektai (nešildykite oro!). Jei mes sujungsime šiuos energiją taupančius infraraudonųjų spindulių šildytuvus su savo saulės elektrine, sukursime ekologišką energijos koncepciją.

Tai suteikia mums dvi galimybes:

1. Galite pasirašyti sutartį su pasirinktu energijos tiekėju, kuris užtikrins 100 proc. energijos, gaunamos iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

2. Jūs investuojate į savo saulės ar vėjo sistemą. Šis pasirinkimas priklauso nuo vėjo ir saulės kiekio jūsų vietovėje.

Jei sujungsite fotoelektrinę sistemą su akumuliatoriumi, būsite nepriklausomi nuo energijos tiekėjo ir galėsite efektyviau kurti elektros energiją.

Kaip veikia infraraudonųjų spindulių, saulės sistemos ir baterijos derinys?

Saulės sistema gamina elektros energiją, kurią naudos jūsų elektriniai prietaisai ir infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Tuo pačiu metu baterijos bus įkraunamos taip, kad energija būtų tiekiama naktį ar lietaus metu. Baterija padeda jums naudoti tiek energijos, kiek gamina jūsų saulės sistema. Jei baterijos yra įkraunamos, o jūs turite perteklinę pagamintą energiją, ji pateks į elektros tinklą ir gausite kompensaciją iš savo energijos tiekėjo. Tik tada, kai jūsų baterijos yra tuščios ir jūsų fotovoltinės sistemos pagamintos energijos nepakanka jūsų poreikiams patenkinti, jūs perkate elektros energiją iš tinklo. Šis nustatymas leidžia daryti prielaidą, kad jūsų saulės sistemos pelnas vasarą iš tikrųjų gali padengti didelę jūsų šilumos kainos dalį žiemos metu.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai ir saulės energija: ar tai ekonomiškai naudinga?

Ši energetikos koncepcija gali būti ekonomiškai efektyvi vienodai, ir naujuose pastatuose, ir esamuose pastatuose. Jei jau turite saulės elementų sistemą ant stogo, daugeliu atvejų infraraudonųjų spindulių šildytuvai ir energijos kaupikliai bus puikus sprendimas, jei norėtumėte pakeisti savo šildymo sistemą.  Net, jei planuojate įdiegti saulės sistemą savo naujame name, spinduliniai šildytuvai, kartu su saulės energija ir baterija, daugelyje šalių yra pigesni nei naudojant iškastinį kurą, pvz., dujas. Norėdami palyginti, koks yra kainų skirtumas, lyginant kainas tarp spindulinių šildytuvų su saulės sistema ir dujinio šildymo, “Sundirect” atliko šį paskaičiavimą, kurį parengė Vokietijai ir Austrijai, kur parodyti investicijų, priežiūros ir vartojimo kaštai 20 metų laikotarpiui.

Šildymas saulės energija. Ar tai ne tik saulėtai vasarai?

Argumentas, kad saulės sistema gali gaminti energiją tik vasarą, o žiemą pirkti elektros energiją net įprastoms namų ūkio reikmėms, nėra visiškai teisinga. Žinoma, nerealu sakyti, kad tokiose vietose kaip Lietuva galėtume turėti visišką energetinę nepriklausomybę, bet žiūrint į tai, kad šildymo periodas yra gana ilgas, o nuo pavasario iki rudens saulės sistema gali pagaminti pakankamai energijos, investicijos į saulės energijos sistemą ir spindulinį šildymą turi visokeriopą prasmę.